Poradnia kardiologiczna Remed w Krakowie

Godziny Otwarcia : Poniedziałek – Piątek: 8:00 – 20:00
  Kontakt : 12 632 73 01 oraz 12 292 69 25

USG kończyn dolnych – Doppler

Profesjonalne USG kończyn dolnych w Krakowie

USG kończyn dolnych to bezbolesne badanie, zalecane Pacjentom z podejrzeniem procesu miażdżycowego w zakresie tętnic kończyn. Wczesne wykrycie i leczenie tego schorzenia pozwala na uniknięcie ciężkich powikłań m.in. zabiegów operacyjnych na tętnicach i amputacji kończyn. Gdy potrzebne jest wykonanie USG kończyn dolnych, Remed jest idealnym do tego miejscem. W naszym gabinecie spotkają się Państwo z profesjonalną i życzliwą obsługą, dzięki czemu badanie będzie tylko formalnością. Czy jest się czego obawiać, jeśli chodzi o USG kończyn dolnych? Nasz krakowski gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt, a sam zabieg jest nadzorowany przez doświadczonych specjalistów, a więc mogą być Państwo w 100% spokojni — nie ma się czego obawiać!

USG Doppler Kończyn badanie wykonuje się u pacjentów z podejrzeniem procesu miażdżycowego w zakresie tętnic kończyn.

Miażdżyca tętnic kończyn dolnych objawia się występowaniem bólu kończyn (najczęściej łydek) w czasie chodzenia (chromanie przestankowe), oziębieniem kończyn, mrowieniem, zblednięciem, brakiem owłosienia kończyn oraz brakiem wyczuwalnego tętna na tętnicy grzbietowej stopy lub tętnicy piszczelowej tylnej.

Wczesna diagnostyka i leczenie miażdżycy tętnic kończyn pozwala na uniknięcie ciężkich powikłań tej choroby takich jak: zabiegi operacyjne na tętnicach czy też przy zaawansowanej chorobie amputacja kończyn.

Usg kończyn dolnych jest bezbolesne, bezpieczne dla osób w każdym wieku, bezpieczne dla kobiet w ciąży, zaletą badania jest również możliwość wielokrotnego powtarzania badania.

Wskazania do badania:

  • miażdżyca,
  • zespoły bólowe, drętwienie i marznięcie kończyn dolnych,
  • ostre i przewlekłe zespoły niedokrwienia (chromanie przestankowe),
  • tętniaki,
  • przetoki tętniczo-żylne,

Przygotowanie:

Badanie dopplerowskie jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne, nie wymaga wcześniejszego przygotowania oraz nie wymaga znieczulenia. Można wykonywać je wielokrotnie u pacjentów w każdym wieku.